Hubení klíšťat

plošný postřik proti klíšťatům

Klíště obecné

Tělo dospělého jedince: samice 3-4,5 mm, samec 2-2,5 mm

Vývoj: od vajíčka po dospělce obvykle cca 1-3 roky. Během této doby dojde k několika vývojovým přeměnám (larva-nymfa-dospělec). Pro uskutečnění každého kroku přeměny se klíště musí napít krve.

Výskyt: ve stinných vlhkých porostech až do cca 1200 metrů nadmořské výšky. Klíště z důvodu nízké vlhkosti nepřežívá dlouhodobě uvnitř budov.

Potrava: živí se pouze krví


Co možná nevíte o klíšťatech

  1. Každé vývojové stádium saje krev na jiném hostiteli (trojhostitelský cyklus)
  2. Z každého hostitele může získat chroboplodné zárodky a přenést je na hostitele dalšího
  3. Krev saje v dospělosti pouze samice
  4. Klíště nelétá, neskáče, nepadá ze stromů, ale vylézá po vegetaci do cca 40cm výšky a čeká na svého hostitele
  5. Klíště přenáší mnoho lidských chorob, nejčastěji však klíšťovou encefalitidu a lymeskou boreliozu

Obecně

Tento ektoparazit se v naší domovině vyskytuje víceméně všude. Je možné na něj narazit v lese, na louce, koupališti, přinesou nám ho domů ze svých venkovních toulek naši domácí mazlíčci,...

Díky spektru nebezpečných chorob, které tento roztoč přenáší je důležité se účinným způsobem chránit. Ať už přímo snížením rizika přisátí klíštěte například repelentními přípravky, tak i předcházením poškození zdraví očkováním.

Není to však to jediné co můžeme pro svou obranu udělat. Poskytuji možnost  likvidace klíšťat ve venkovních prostorách, tedy ošetřováním "rizikových" ploch v okolí domů, na  zahradách, koupalištích, dětských hřištích a podobně.

Ikdyž zcela eliminovat  výskyt klíštěte v dané lokalitě nelze, přesto je možné díky vysoce účinným přípravkům dosáhnout velmi razantního snížení množství těchto parazitů a to i výrazně přes 90 procent.


Likvidace: celoplošný postřik

Likvidace,hubení klíšťat se provádí celoplošným postřikem konkrétních venkovních ploch vysoce účinným přípravkem s reziduálním účinkem, který zredukuje výskyt klíšťat za ideálních podmínek o více než 90 procent. Postřik je optimální aplikovat 2x za sezonu ( na jaře a na podzim).

 


Ceník

cena se odvíjí od velikosti ošetřované plochy a vždy ji přesně kalkuluji přímo na místě zásahu. Orientačně však nacením i po telefonu či mailu po uvedení základních informací klientem.

 


 

 

 
 

© Vytvořil www.tomassedlak.cz | Mapa webu