Často kladené otázky na DDD

 

Vážení návštěvníci těchto stránek. Dovolil jsem si, vytvořit sekci s vašimi nejčastějšími dotazy. Možná Vám připadne, že otázky jsou zde jen v „úzkém profilu“, ale snažím se tady odpovídat na nejčastější dotazy ze své každodenní praxe a jelikož jsou v současné době největším problémem štěnice a blechy, točí se Vaše dotazy a mé odpovědi hlavně okolo této problematiky.

Pište, volejte (+420 737 301 043) a ptejte se a já zde budu uvádět další vaše zajímavé dotazy


 

Dotaz:
objevili jsme doma štěnice, ale nechápeme jak mohlo dojít k nákaze. Necestovali jsme, nekoupili nábytek a přesto nám pijí krev. Můžeme se sami zbavit těchto parazitů nějakým dostupným přípravkem?

Odpověď:
přinést štěnice jste si mohli i například jen díky pouhému svezení se hromadnou dopravou. Štěnice se množí a migrují v tak velké míře především proto, že na jejich hubení jsou v drtivé většině běžně dostupné přípravky neúčinné. Lidé si i přesto snaží těmito přípravky pomoci sami a štěnice mají díky tomu dost času k dalšímu nerušenému množení. Je potom mnohem složitější zasahovat v takových prostorách i profi firmě. Bohužel je to tak


Dotaz:
na internetu se hovoří o přípravku K-Othrine v souvislosti s hubením štěnic. Používáte ho? A jaké s ním máte zkušenosti?

Odpověď:
Přípravek K-Othrine používám poměrně často (a jsem s ním velmi spokojen), ale ne k hubení štěnic


Dotaz:
už řadu měsíců bojujeme se štěnicemi, byla u nás několikrát i odborná firma a štěnice stále vítězí. Jsme vydeptaní a nevíme jak dál. Pomůžete nám?

Odpověď:
štěnice jsou skutečně velkým problémem. Jsou vysoce rezistentní proti obrovské spoustě látek a i profi hubení někdy může být záležitostí na delší dobu. Doporučuji pokračovat v hubení podle firmy, která u vás zasahuje. Jsem přesvědčen, že pro vyřešení vašeho problému dělá maximum a nemyslím, že já bych přišel s něčím jiným a převratnějším. Vydržte!


Dotaz:
máte k nám přijet na zásah proti štěnicím. Jak se na vaši návštěvu připravit?

Odpověď:
Nijak. Hlavně prosím nepoužívejte žádné běžně dostupné přípravky na hubení hmyzu. Případné nalezené jedince likvidujte mechanicky.


Dotaz:
na internetu jsou ke koupi lepové pasti na štěnice. Dá se řešit hubení v domácích podmínkách i tímto sortimentem?

Odpověď:
Nedá. Lepové pasti s feromony se používají pouze k monitorování výskytu nikoli k účinnému hubení. Samozřejmě však platí, že každá (chycená) usmrcená štěnice se počítá.


Dotaz:
Náš pes přinesl před měsícem domů blechy. Všechno jsme umyli a vyprali a přesto jsme poštípaní čím dál víc. Co s tím?

Odpověď:
Především musíte začít u zdroje- tedy odblešení pejska. Soustřeďte se i na místa jeho odpočinku (pelech, koberec,….). Za měsíc se dle mého názoru již blechy stačily dost pomnožit a nejspíše se nevyhnete přivolání odborné pomoci.


Dotaz:
Poskytujete nějakou záruku po vyhubení štěnic?

Odpověď:
Ano, záruku poskytuji.


Dotaz:
Máte k nám přijet na zásah proti štěnicím. Vlastníme psa a dvě kočky. Mohou být přítomni při Vaší návštěvě?

Odpověď:
Přípravky, které používám vykazují vysokou toxicitu pro hmyz, ale i studenokrevné a vodní živočichy. Pes ani kočka k této skupině sice nepatří, ale především kočky dokážou být velmi „vnímavé“ vůči těmto přípravkům a proto bude mnohem bezpečnější, když se všichni mazlíčci vrátí domů až po zaschnutí postřiku-tedy po několika hodinách.


Dotaz:
Bojujeme s blechami a vy zde v dotazech zmiňujete  nutnost odblešit psa. Uděláte to až k nám přijedete provést postřik bytu?

Odpověď:
Zákon přikazuje tuto povinnost Vám jako majiteli. Jestli tento zákrok provedete sám nebo požádáte nějakou veterinární ordinaci je na Vaší úvaze. Já toto provádět nesmím a tedy nebudu


Dotaz:
na internetu jsem se dočetla, že na štěnice prý dobře fungují i přírodní esenciální oleje. Chci se pokusit o vyhubení štěnic tímto způsobem. Bude to fungovat?

Odpověď:
Nebude, ale budete mít hezky provoněný byt.


 

 
 

© Vytvořil www.tomassedlak.cz | Mapa webu